Turcja- Pierwsze spotkanie z Kapadocją

Lot balonem w Kapadocji


W Kapadocji byliśmy dwa razy.
Pierwszy nasz pobyt to część półrocznej podróży z Australii do Polski.
Wyjechaliśmy wtedy przed południem z Dogubayazit we wschodniej Turcji w kierunku Goreme. Pożegnał nas jeszcze ryk muezina z minaretu przy naszym hotelu. Niedługo po wyjeździe austobus, którym podróżowaliśmy, został zatrzymany przez wojskowy patrol.

Byliśmy jedynymi turystami, którzy przekroczyli granicę irańsko-turecką i nasze bagaże zostały zabrane do kontroli, sprawdzano czy aby nie przemycamy narkotyków. Pasażerowie przez okna przyglądali się, jak wybebeszane są nasze podróżne torby, a majtki i skarpetki fruwają dookoła. Nic nie znaleziono i mogliśmy jechać dalej. Zresztą nie wyglądaliśmy jak przemytnicy.


Widok tuż po wyjeździe z Dogubayazit

Podróż zajęła nam wiele godzin i wieczorem, kiedy już zapadał zmrok, przyjechaliśmy do Goreme. Marek wcześniej rezerwował przez jakąś stronę internetową hotel. Ja oczywiście bardzo chciałam mieszkać w hotelu, którego pokoje wykute są w skałach. Chcieliśmy się poczuć jak Wilma i Fred Flinstonowie ze słynnego amerykańskiego serialu.

Pod dworzec autobusowy podstawiono samochód, który zawiózł nas na miejsce. Zmęczeni po wielogodzinnej podróży padliśmy w jaskini, czyli naszym pokoju. Nie była to luksusowa jaskinia, od wielu miesięcy byliśmy w drodze i musieliśmy liczyć się z budżetem. Ciemny, ciasny pokój i do tego zimno, jak w kostnicy. Jest łóżko, jest łazienka, nie śpi się na podłodze, ale szału nie ma. Śniadania niestety nie przynosili do łóżka. Musieliśmy wyjść na zewnątrz. Na tarasie siedzieli pierwsi goście hotelowi, było chłodno, a ja cieszyłam się, kiedy zaczęły mnie ogrzewać promyki słonka.

Po śniadaniu ujrzeliśmy nazwę naszego hotelu: "Spelunca". No w czymś takim jeszcze nie spaliśmy. Spelunka kojarzy się z obskurną knajpą , czy meliną. W Goreme jest hotel przy hotelu i "Spelunca" okazała się luksusowym miejscem obok naszej jaskini, gdzie z tarasów zakochani oglądają romantyczne loty balonem. Nazwy naszej spelunki nawet nie pamiętamy.

Poszliśmy na spacer i postanowiliśmy wypożyczyć skuterek. Był już czerwiec, mimo chłodnych nocy i poranków, w ciągu dnia panował upał. Skuterek jest całkiem niezłym środkiem lokomocji, bo możemy dotrzeć w ciekawe doliny, czy wąwozy. Rower jest dobry, ale w mieście, poza nim drogi są piaszczyste i strome, więc ten środek lokomocji raczej nie zdaje egzaminu.

Najlepszy jest motor crossowy, który najbardziej polecamy. Warto wyjechać poza Goreme i odpocząć, podziwiając cuda natury. W mieście ciągle tętni życie, jest gwarno i męcząco, chociaż boczne uliczki wyglądają na spokojne.

 
O Kapadocji słyszeliśmy wcześniej, oglądaliśmy zdjęcia, filmy, więc mieliśmy jakieś wyobrażenie o tym miejscu.
Zwłaszcza, że w Iranie byliśmy w Kandovan, które nazywane jest "irańską kapadocją" i podobne tufy wulkaniczne widzieliśmy. Kandovan zrobił na nas ogromne wrażenie. Jednak Kapadocja przerosła wszelkie nasze oczekiwania.

Nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć. Bajkowa kraina, unikalna na świecie. Tak niesamowitych formacji skalnych nie zobaczymy nigdzie. Kapadocja powstała 60 mln lat temu na skutek wybuchu trzech wulkanów i konsekwencji tego zdarzenia.


My tymczasem zwiedzamy Goreme.

Goreme to miasto znajdujące się w dolinie o tej samej nazwie. Jest urocze, pełne ukwieconych uliczek, jednak coraz bardziej skomercjalizowane.

Hotele i hostele, restauracje, sklepy z pamiątkami, wypożyczalnie skuterów, agencje, gdzie można wykupic lot balotem i tysiące ludzi ze świata. Jest gdzie zjeść, gdzie spać. Zresztą musimy przyznać, że jedzenie w restauracjach jest bardzo dobre, a wybór hosteli i hoteli duży.

Musimy dodać, że jest bardzo czysto, mieszkańcy sprzątają domy, place, uliczki, okolice hoteli i śmieci raczej nie ma. Co dziwne, mieszkańcy też są prawie niewidoczni.


Nocami jadą tu autokary z turystami, rankiem pakuje się ich do balonów, lot zaliczony, potem lunch i wyjazd. To nie recepta na to miejsce. Najlepiej przyjechać tu na kilka dni z plecakiem i poczuć Kapadocję. Wypożyczyć skuter i oddalić się od miast, poczuć smak kurzu z polnych dróg, między niesamowitymi tufami wulkanicznymi.

Na skuterku jeździliśmy nieznanymi nam drogami, podziwiając jedno z najwspanialszych miejsc, jakie stworzyła natura. Oglądaliśmy podziemne kościoły, domostwa, gołębniki, wąwozy i doliny. W wulkanicznych tufach wykuwano całe miasta. Zwiedzanie tych miejsc polecamy jednak z przewodnikiem, jest ciemno i klaustrofobicznie.
To Uchisar, wygląda jak ser szwajcarski. Widoki z góry fantastyczne.
Pojechaliśmy do Uchisar. To trochę mniej znane miasteczko niż Goreme, ale warto wspiąć się na wzgórze i zobaczyć fantastyczne widoki na okolice. Wrażenia są nie do opisania. Jeździliśmy do późnego wieczora.


Wulkan Erciyes Dagi

Nie, nie lecieliśmy balonem. Byliśmy wiele miesięcy w podróży i musieliśmy dotrzeć do Polski.
Nasze marzenia o locie schowaliśmy w naszej spelunce i wieczorem zmęczeni po dniu pełnym wrażeń, poszliśmy spać. Rankiem nie chciało mi się wyściubiać nosa w tej kostnicy. Marek pojechał sam, aby zrobić zdjęcia unoszących się nad tą piękną krainą balonów.Nasza spelunka

Po śniadaniu oddaliśmy skuterek i autokarem udaliśmy się do Istambułu.

Kapadocja to kraina, której nigdy się nie zapomina.
My wróciliśmy tu po kilku latach.

95 komentarzy:

 1. Powiem szczerze, że Kapadocja dawno jest na mojej liście marzeń podrózniczych. A orientujecie się moze co w oryginale oznacza ta Spelunca :) ? Strasznie mnie zaintrygowała ta zbieżność w nazwach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spelunca to łacińskie słowo i oznacza między innymi jaskinię-)
   Kapadocja jest przepiękna i warta odwiedzenia. Byliśmy tam dwa razy, ale kolejny raz też byśmy pojechali.
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Zachwycające zdjęcia. Pięknie opisana ta zaczarowana kraina. My byliśmy też dwa razy. Ważny był ten drugi raz bo dojechaliśmy do Kapadocji z Polski naszym kamperem. Spędziliśmy tam wspaniały tydzień włócząc się bezdrożami Kapadocji i śpiąc przy grzybach skalnych. Wyczytałam, że Spelunca z łacińskiego znaczy jaskinia.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Sprawa spelunki już się wyjaśniła-)
   Najlepiej wypoczywa się tam właśnie poza miastami.
   Nocleg pod grzybami rozumiem, a spaliście w Dolinie Miłości?
   Kraina jest faktycznie zaczarowana.
   Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 3. Moje marzenie o Kapadocji spełniło się w czasach sprzed fotografii cyfrowej. Do dziś pamiętam miejsca, które pokazujecie i podpisuję się pod stwierdzeniem, że Kapadocja nie ma swojego odpowiednika na świecie, jest wyjątkową krainą, jak z bajki. Zdjęcia zjawiskowe i przygoda ze spelunką :D ciekawa. Pozdrowienia M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapadocja jest rzeczywiście bajkową krainą i bardzo unikalną.Tylko irański, niewielki Kandovan daje wyobrażenie, jak wyglądają tufy wulkaniczne i mieszkania wewnątrz nich.
   Drugim razem już do spelunki nie trafiliśmy-)
   Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!

   Usuń
 4. Pięknie! Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę te cuda. Już w październiku. 😉 Mój pomysł a Kapadocję jest taki, żeby zostać 1-2 noce w Goreme albo Uchisar a potem spędzić 4—5 dni wędrując po okolicznych dolinach. Plus konie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło,że dołączysz do grona osób, które ujrzały Kapadocję.Niesamowita i piękna kraina.
   Zwiedzając doliny fajnie jest miec kampervana i motor crossowy.Bo drogi piaszczyste, podjazdy,zjazdy,chaszcze no i przepiękne formacje skalne.Spokojnie można tam zostac i dwa tygodnie, nudzic się nie będziesz.Turystyka konna jest tam bardzo popularna, więc mamy nadzieję,że spełnisz swoje marzenia.
   Dziękujemy i pozdrawiamy!

   Usuń
 5. Wspaniałe widoczki, marzenie! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne widoki. Z wielką chęcią bym się wybrała. I ten lot balonem!

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite miejsce i cudne zdjęcia! Aż chce się spakować plecak i tam wyruszyć ☺️

  OdpowiedzUsuń
 8. Turcja jeszcze przede mną - cudne widoki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Turcja jest pięknym krajem,który bardzo polecamy!
   Pozdrowienia-)

   Usuń
 9. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to skały. Bardzo piękne i wyglądają trochę tak jakby ktoś nad nimi siedział i dłubał w nich :-D I w sumie masz rację, że to pewnie unikat jakich nigdzie indziej nie znajdziemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkanie w skale trzeba wydłubac-)
   Kapadocja jest unikatem na skalę światową i tylko w Iranie mały Kandovan jest podobnym miejscem, a mieszkania mieszczą się w wulkanicznych tufach.
   Pozdrowienia!

   Usuń
 10. Super! Byłam kiedyś w takich skalnych miasteczkach i nawet obiad tam jadłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Gdzie były te skalne miasteczka?
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 11. Słyszałam już nieraz, że Kapadocja jest przepiękna i zachwycająca. Wasz wpis to jak najbardziej potwierdza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło nam!
   Dziękujemy,pozdrawiamy i zachęcamy do odwiedzenia Kapadocji!

   Usuń
 12. Skały robią wrażenie. A do tego te balony - wyglądają wprost surrealistycznie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiele słyszałam o Kapadocji i fakty znie masz rację, tam nie można wpaść jak po ogień. Tam trzeba pomieszkac, zdjęcia cudownie oddały niesamowitosc piękna tej krainy. Jeszcze tam kiedyś pojadę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Violu, faktycznie Kapadocja nie zasługuje na jednodniową wycieczkę.
   Tak przyjeżdżają tu autokary z innych miast, rankiem do balonów, lunch i wyjazd.Turyści nie mogą zobaczyc uroków tej pięknej krainy, najważniejsze,że lot zaliczony.
   Kapadocja jest przepiękna i można tam wracac wiele razy.
   Dzięki i pozdrowienia!

   Usuń
 14. Nigdy by mi przez myśl nie przeszło, że może być hotel w skale!, że można mieszkać w skale! Nie wiem czemu, skoro ludzie pierwotni tak właśnie mieszkali, a teraz dość mocno ingerujemy w ziemskie tereny i drążymy drogi w skałach. Jednak pomijając moje "nieogarnięcie" zazdroszczę tak pięknej podróży i możliwości zobaczenia tych cudowności na własne oczy. Może kiedyś się tam wybiorę. Widoki przekonują!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo wiele hoteli w Kapadocji mieści się w skałach, wiele z nich jest bardzo drogich i bardzo ekskuzywnych.Są one poszukiwane przez turystów.Tu przyjeżdżają nie tylko plecakowcy , ale np.pary młode w podróż poślubną.Takie pokoje są idealne w czasie upałów.To nie klepisko ze skórą mamuta, na której się śpi.W drugiej części dodamy zdjęcia hotelu, w którym spaliśmy.
   Wiesz,że w Tajlandii spaliśmy w pniu drzewa? To dopiero była atrakcja, w tym pniu mieściła się sypialnia i łazienka.
   Kapadocja jest przepiękna i warto tam jechac.
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 15. Jakież Wy macie spektakularne podróże! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie jesteśmy milionerami i na te podróże ciężko pracujemy.
   Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 16. Nie wiem jak to robicie, ale wiele waszych zdjęć wygląda, jak z innej planety! :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co Ty, Kapadocja wygląda jak inna planeta.
   Trzeba bardzo wcześnie wstac, aby zrobic przyzwoite zdjęcia, kiedy jest dobre światło.Również zachody słońca temu sprzyjają.No i trzeba miec koncepcję zdjęcia oraz dobry refleks.
   Pozdrowienia!

   Usuń
 17. Wczoraj widziałam zamek Uchisar w parku miniatur w Krajnie/Góry Świętokrzyskie. Fajnie by było zobaczyć go w oryginale kiedyś jak i całą Kapadocję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne zobaczysz, bo naprawdę warto!
   Pozdrowienia-)

   Usuń
 18. W Kapadocji spędziliśmy kilka dni w trakcie naszej podróży poślubnej. Był to najdalszy punkt naszego miesiąca miodowego, do którego dotarliśmy naszym autem bez klimy. Mieszkaliśmy w Goreme, na Campingu Panorama. Codziennie budziły nas przelatujące nad głową balony. Magia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dużo par wybiera Kapadocję jako miejsce podróży poślubnej.
   Super opcja na spędzenie takiego czasu.
   Macie cudowne wspomnienia, jeszcze autem bez klimy.
   Pozdrowienia-)

   Usuń
 19. Jak zwykle relacja zapiera dech. Cudowne zdjęcia, niezwykle miejsce, a Wy wspaniale oddaliście jego nieziemski klimat. Musze kiedyś tam dotrzec, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gabi, to Ty jeszcze nie byłaś w Kapadocji?
   Koniecznie tam jedź, a nie będziesz zawiedziona.
   Dziękujemy i pozdrawiamy!

   Usuń
  2. Nie, nie byłam. Wszystkie zdjecia powalaja. U Was zawsze tak jest. Różnorodne, inne. Swietne tez są też dwie muzułmanki z aparatem na tle nieba. Takie zdjecia zapadaja w pamieci. dla mnie bomba! Szacun.

   Usuń
 20. Ładne zdjęcia, które z pewnością zachęcą do odwiedzenie tego miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 21. Miejsce magiczne. Formacje skalne są niesamowite! To niebywałe, co natura potrafi stworzyć. Nie mogę napatrzeć się na te zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapadocja to faktycznie fantastyczna kraina,którą trzeba w życiu zobaczyc.
   Dobrze,że natura robi nam takie cudne niespodzianki.
   Pozdrowienia-)

   Usuń
  2. Gdzie się nie pojedzie to natura robi swoje - potrafi zaskoczyć!

   Usuń
 22. Cudowne zdjęcia! Nie mogę się na nie napatrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 23. Miałas rację Irenko we wszystkim, coś niesamowitego. Dzięki Waszym zdjęciom nareszcie nam wyobrażenie o tym miejscu. Pokazane z rozmachem na artystycznych fotografiach poszerza moją wiedzę i za to jestem wdzięczna. Bardzo pieknie tam jest i bardoz bym chciała te cuda zobaczyć. To ciekawy zbieg okoliczności, bo własnie opracowuję Jordanię do której polecielismy z Turcji odkładając Kapadocję na inny czas. Fantastycznie to pokazałaś, Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Marylko!
   Kapadocją byliśmy zauroczeni i pierwszym i drugim razem.Unikalna,bajkowa kraina.
   Nic nie zastąpi osobistej podróży do tego miejsca.Tam się można tylko zachwycac.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 24. Ale niesamowite miejsce i te zdjęcia niczym z katalogu podróżniczego :) poczułam się jakbym tam była. Jestem pod wielkim wrażeniem tego cudownego miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie mamy teraz innego wyboru jak wybrać się do Kapadocji. Te skały, te jaskinie i te balony robią nieziemskie
  widoki. Zakochałam się w nich, a to wszystko dzięki Wam.
  Patrząc na zdjęcia wczasowe znajomych widzę Turcję, a jakże ale tylko woda, basen, jakieś trunki i hotele i może palemka, a tu takie cuda!

  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy bardzo!!!
   Wybierzcie się do Kapadocji, a nigdy nie pożałujecie.
   Zakochacie się w tym cudownym miejscu.
   Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
  2. A w jakim czasie najlepiej się wybrać do Kapadacji ?

   Usuń
  3. Zdecydowanie poza sezonem. Nie ma tłumu turystów.Piękna jest wiosna, ale noce i poranki chłodne.Zimą bywa tam śnieg.Musicie sami przestudiowac mapę pogody.

   Usuń
  4. Rozumiem, dziękujemy za podpowiedź. :)

   Usuń
 26. Przepiękne miejsce. Jedno z najładniejszych rzeczy jakie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ze zdjęć wnioskuję, że jest część Kapadocji, której nie widziałam :|

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypożyczyliśmy skuterek i jeździliśmy, gdzie się tylko dało.
   Rok temu ponownie byliśmy w Kapadocji, więc jeszcze trochę zdjęc będzie.
   Pozdrowienia!

   Usuń
 28. Piękne zdjęcia - inny świat. Piękne kolory a lot balonem to moje marzenie. A zastanawiam się do czego nawiązuje nazwa Waszego bloga bo w moim środowisku rodzinnym funkcjonowało określenie "hultaj" ;) ale to by do Was pasowało niepokorni zdobywcy świata, których nie da się posadzić na miejscu bo chcą żyć i przeżywać. Dzięki temu można zobaczyć piękne relacje z Waszych wakacji:) pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych podróży

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lot balonem w Kapadocji jest chyba marzeniem bardzo wielu ludzi.
   Bajkowa kraina.
   No jesteśmy takie dwa hultaje, które nosi po świecie.Bardzo lubimy podróżowac,ale na każdą podróż trzeba zapracowac.Nasze wpisy są na portalu kolumber, gdzie mam nick hooltayka i tak wymyśliliśmy nazwę naszego bloga.
   Dziękujemy pięknie i pozdrawiamy-)

   Usuń
 29. Cudowne są te zdjęcia 😍😍😍 Turcja od zawsze mnie ciekawi i fascynuje :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Niesamowite miejsce! Zdjęcia są tak wspaniale, że nadają się do jakiegoś magazynu podróżniczego!

  OdpowiedzUsuń
 31. Naprawdę wyjątkowe miejsca, jak z jakiegoś nieziemskiego planu filmowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sceneria księżycowa i bajkowa.
   Kapadocja jest wyjątkowa.
   Pozdrowienia!-)

   Usuń
 32. Kapadocja jest niesamowita, chyba takiego krajobrazu, to nie ma w całym świecie.
  Fajny ten pomysł z jeżdzeniem na skuterku, bo rowerem, to jednak za ciężko by było
  i zamiast zwiedzania musielibyście odpoczywać :-)
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rower raczej nie wchodzi w grę, boczne dróżki są bardzo piaszczyste.Jest z górki,albo ostro pod górkę.W wielu miejscach nawet skuterek ledwo daje radę.
   Kapadocja jest wyjątkowa,ale podobne ukształtowanie terenu występuje w irańskim Kandovan i włoskiej Materze.Jednak nie na taką skalę.
   Pozdrowienia!

   Usuń
 33. Pomimo negatywnych początków podróży, widac ze było na prawdę fajnie, pozazdroscic 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście,to była fajna przygoda.
   Wspaniałe wspomnienia pozostały.
   Pozdrowienia!

   Usuń
 34. Jak zawsze zdjęcia zapierają dech w piersiach. I te spektakularne skały, coś fantastycznego!

  OdpowiedzUsuń
 35. Jestem pod głębokim wrażeniem przede wszystkim profesjonalnych zdjęć. Niesamowita kompozycja, jakość, wow!

  Przemytnicy teraz już nie wyglądają jak przemytnicy. Zdarzają się nawet rodziny z dziećmi z paczuszką narkotyków w pluszaku potomka. Takie kwiatki.
  Ale najgorsze są historie, kiedy przemytnik podrzuca paczkę narkotyków do bagażu zupełnie niewinnej osoby, a potem po przekroczeniu granicy (jeżeli turyście akurat nie sprawdzali rzeczy) kradnie mu bagaż.

  Skuter zawsze sprawdza się najlepiej, w miastach także. A rower – no cóż, tutaj trzeba siły i kondycji przede wszystkim. Miałam przyjemność wypożyczyć skuter jak byłam na wakacjach na Krecie i to był strzał w dziesiątkę. Nie pamiętam czy była taka opcja jak motor crossowy, ale Wasza podpowiedź jest warta zapamiętania, zwłaszcza jeśli preferuje się zwiedzanie troszkę mniej pospolitych miejsc. Za to w szoku byłam gdy się wówczas dowiedziałam, że mogę wziąć choppera tylko na dowód osobisty (wtedy jeszcze nie miałam prawa jazdy na motocykle).

  Formacje terenu są niesamowite. Erupcja wulkanu to zawsze katastrofa, ale trzeba przyznać, że po latach czarująca w skutkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do przemytników się zdadzamy.

   Rowerem w miarę dobrze jeździ się po płaskim terenie.
   Aby zobaczyc Kapadocję trzeba wyjechac na boczne drogi, które są wąskie, piaszczyste.
   Jest ostro pod górkę i z górki. Rower tu się zupełnie nie nadaje, ale motocross już tak.
   Fajnie, że w wielu turystycznych miejscach można wypożyczac skuterki.

   Dziękujemy bardzo i pozdrawiamy-)

   Usuń
  2. To niezupełnie tak, jak pisze Irenka. Skuterpozwala tylko na poruszanie się wprawdzie po wąskich scieżkach, ale wyłącznie suchych i stosunkowo łatwych. Motocykl crossowy otwiera zupełnie nowy pułap możliwości jednak wypożyczanie bez umiejetności prowadzenia takiego pojazdu, to trochę szaleństwo, nie mówiąc juz o tym, że w razie wypadku nie sądzę, aby ubezpieczenie podróżne pokryło jakiekolwiek koszty. Można tez wypożyczyć quada, ale tutaj podobnie umiejętności są niezmiernie ważne, chociaż w łatwym terenie ( ale tylko w łatwym) pojazd nie jest tak trudny w prowadzeniu, jak motor crossowy.

   Usuń
 36. Niesamowite zdjęcia. Balony przyciągają oko jak magnes. A scenerie takie, że chce się od razu tam jechać.

  OdpowiedzUsuń
 37. Jest to jedno z tych miejsc, które koniecznie chcemy odwiedzić. Czekamy aż najmłodszy trochę podrośnie i ruszamy w podróż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej podróżowac, kiedy dzieci podrosną.
   Kapadocja należy do miejsc,które trzeba zobaczyc.
   Pozdrowienia!

   Usuń
 38. Te zdjęcia mają w sobie magię!

  OdpowiedzUsuń
 39. Sceneria wprost bajkowa! Zdjęcia są fantastyczne i można się przy nich rozmarzyć! Niebywałe skały, wyglądają jak z jakiegoś filmu o kosmosie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za komentarz-)
   Kapadocja to świetne miejsce na kręcenie filmów o kosmitach.
   Oszczędzi się na scenografii.
   Pozdrowienia!

   Usuń
 40. Cudo! marzę o zwiedzeniu Kapadocji! ;) oczywiście chciałąbym również lecieć balonem ale nie jest to chyba jeszcze na moją kieszeń ;P
  Obserwujemy? zacznij i daj znać u mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy za komentarz. Co do propozycji - wybacz Jagoda, ale obserwowanie jakiegokolwiek bloga dla nas powinno wynikać z zainteresowań. jak i z jakości przedstawianego materiału, a nie wskutek jakiegoś układu. Dla nas wszelkie takie deale są nie do przyjęcia, niemniej bardzo dziękujemy za ofertę.

   Usuń
 41. Widoki zapieraja dech w piersiach, te mieszkania wykute w skałach robią wrażenie. Całe miasto wygląda niesamowicie :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Hooltaye w podróży , Blogger